Kotharia (Rajkot), Rajkot, Gujarat
GST No. 24AAGFF4648F1ZJ
Call 07942536241 78% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Material Loading Capacity(Kg) | 100 kg |
| Melting Material | Gold |
| Machine with Chiller Size | 15*15 |
| Load Continuing Rate | 30KW |
| Heat Oscillate Current | 50AMPERE |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Material Loading Capacity(Kg) | 100 kg |
| Melting Material | Gold |
| Machine with Chiller Size | 15*15 |
| Load Continuing Rate | 15KW |
| Heat Oscillate Current | 20AMPERE |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Material Loading Capacity(Kg) | 100 kg |
| Melting Material | Silver |
| Machine with Chiller Size | 15*15 |
| Load Continuing Rate | 8KW |
| Heat Oscillate Current | 15AMPERE |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Material Loading Capacity(Kg) | 100 kg |
| Melting Material | Copper |
| Load Continuing Rate | 8KW |
| Heat Oscillate Current | 10AMPERE |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Material Loading Capacity(Kg) | 100 kg |
| Melting Material | Copper |
| Load Continuing Rate | 20KW |
| Heat Oscillate Current | 18AMPERE |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Grey |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Capacity | 1 kg |
| Power Type | Electric |
| Material | Aluminium |
| Power | 4KW |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details