Kotharia (Rajkot), Rajkot, Gujarat
GST No. 24AAGFF4648F1ZJ
Call 07942536241 74% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Power | 15KW |
| Control | Button |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 20L |
| Brand | Fusion Induction |
| Weight | 50 Kg |
| Shape | Round |
| Finishing | Chrome |
| Warranty | 1year |
| Color | Silver |
| Water Pressure | 0.2 MP |
| Voltage | 415 V |
| Phase | Three Phase |
| Features | Efficient IGBT based Induction Furnace |
| Input Voltage | 415 V |
| Power | 10 kW to 50 kW |
| Power Supply | Three Phase |
| Type | Induction Cooking Equipment |
| Water Pressure | 0.2 MP |
View Complete details