Kotharia (Rajkot), Rajkot, Gujarat
GST No. 24AAGFF4648F1ZJ
Call 07942536241 78% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Material Loading Capacity(Kg) | 100 kg |
| Melting Material | Gold |
| Machine with Chiller Size | 8*8 |
| Load Continuing Rate | 5KW |
| Heat Oscillate Current | 8AMPERE |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Material Loading Capacity(Kg) | 100 kg |
| Machine with Chiller Size | 2*2 |
| Load Continuing Rate | 3KW |
| Heat Oscillate Current | 12AMPERE |
| Country of Origin | Made in India |
| Melting Material | Gold |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Material Loading Capacity(Kg) | 100 kg |
| Melting Material | Silver |
| Machine with Chiller Size | 8*8 |
| Load Continuing Rate | 5KW |
| Heat Oscillate Current | 10AMPERE |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Material Loading Capacity | 100 kg |
| Melting Material | Metal |
| Power Source | Electric |
| Type Of Furnace | Tilt |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Capacity | 500 gm |
| Power | 3KW |
| Material | ALUMINUM AND IRON |
| Weight | 40KG |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | FUSION INDUCTION |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Material Loading Capacity | 100 kg |
| Melting Material | Metal |
| Power Source | Electric |
| Type Of Furnace | Tilt |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Grey |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Material Loading Capacity | 100 kg |
| Melting Material | Metal |
| Power Source | Electric |
| Type Of Furnace | Tilt |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Material Loading Capacity | 100 kg |
| Melting Material | Metal |
| Power Source | Electric |
| Type Of Furnace | Tilt |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details